Menu
menu

Warsztaty fotografii ulicznej

12–14.08.2016 @ LUBLOV, ul. Królewska 13, Lublin

 

Aktualizacja: zostały tylko dwa wolne miejsca – zapraszamy i przypominamy, że zgłoszenia przyjmujemy tylko do 5 sierpnia!

 

Opis

Zapraszamy na autorskie warsztaty, prowadzone przez Tomasza Kulbowskiego, w weekend 12-14.08.2016 w Lublinie. Będzie to kreatywne spotkanie, podczas którego Tomasz podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat fotografii ulicznej, a także praktyczną wiedzą. Tomasz zajmuje się fotografią uliczną od około 10 lat. Od tego czasu rzadko wychodzi z domu bez aparatu. Wierzy w wartość autorskiej dokumentacji rzeczywistości i rozwijanie osobistej, kreatywnej percepcji oraz wrażliwości wizualnej poprzez fotografię uliczną. Tomasz od zajmuje się promocją fotografii ulicznej i dokumentalnej, poprzez własną twórzczość, projekt Eastreet, a także poprzez warsztaty prowadzone w Polsce i poza granicami, z różnymi grupami, samodzielnie oraz wspólnie z innymi prowadzącymi (m.in. w kooperacji z WorkshopX). Obecnie realizowaną formułę doskonalił na ostatnich warsztatach w Mołdawii, Chorwacji oraz Tajlandii i uważa ją za najbardziej kompletną i efektywną.

Ze względu na niezbędny bliski kontakt z uczestnikami, warsztaty prowadzone będą w małej grupie (maksymalnie 6 osób). Odbędą się w gościnnych wnętrzach udostępnionych przez LUBLOV, w samym sercu Lublina. Do dyspozycji będzie WiFi, laptop, projektor, kawa, herbata, woda. W ten weekend odbywać się będzie w lublinie coroczny Jarmark Jagielloński, więc ulice będą tętnić życiem i z pewnością nie zabraknie okazji do praktyki fotografii ulicznej. Tomasz pochodzi z Lublina, mieszkał i fotografował w wielu miejscach na świecie, ale do dziś uważa Lublin za jedną z najciekawszych lokalizacji i jednocześnie niemałe wyzwanie dla fotografa ulicznego.

Zobacz zdjęcia Tomasz Kulbowskiego z Lublina

 

Program

Warsztaty są podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. Poniżej ramowy plan:

Piątek 12 sierpnia, godz. 17-21
Wprowadzenie. Opowiem o moim podejściu do fotografii ulicznej oraz jaka są jej historia, ramy i popularne definicje, a także mity i niejasności z nią związane. Zaprezentuję i omówię fotografie moich mistrzów (mniej) oraz moje własne (więcej). Opowiem dokładnie o moich metodach pracy, procesie twórczym, podejściu do ludzi, spojrzeniu na przestrzeń publiczną, roli instynktu i przypadku. Przedstawię też techniki i omówię praktyczne aspekty fotografii ulicznej, przygotowując Was części plenerowej. W skrócie – postaram się dać Wam możliwie wiele przydatnych porad, które spożytkujecie następnego dnia. Pierwsze spotkanie zakończymy przeglądem Waszych zdjęć i omówieniem zadań oraz planu na sobotę.

Sobota 13 sierpnia, godz. 13-19
Praktyka. Czyli plenerowa, praktyczna część warsztatów. Nie będzie to typowy “photo walk”, Tomasz nie będę Was zachęcał do powielania tego co sam robi. Przeciwnie – uczestnicy będą fotografować indywidualnie, szukać własnych pomysłów i na bieżąco omawiać postępy oraz ewentualne problemy z prowadzącym. Warsztaty prowadzone będą w centrum Lublina, Tomasz pokaże Wam miejsca, które mają szczególny potencjał, spróbujecie też ograć w jakiś sposób te mniej ciekawe, mogące stanowić większe wyzwanie. Wspólnie postaracie się praktycznie zweryfikować omawiane wcześniej teoretyczne zagadnienia. Ten dzień jest kluczowy – Wasze fotografie i doświadczenia z tego dnia będą podstawą do dalszej wspólnej pracy w niedzielę! Dodatkowo, dla zainteresowanych, tego dnia, Tomasz będzie dostępny na sesje 1:1 (przegląd portfolio, foto edycja, itp).

Niedziela, 14 sierpnia, godz. 12-18
Weryfikacja. Tego dnia Tomasz omówi fotografie z poprzedniego dnia oraz Wasze doświadczenia, problemy, spostrzeżenia. Przeanalizowane zostaną Wasze zdjęcia, wspólnie zastanowicie się jakie są ich mocne strony oraz co (i jak) można poprawić w przyszłości. Spróbujecie też dokonać trudnej sztuki foto edycji Waszych materiałów, zastanowicie się nad narracją w fotografii ulicznej i jej kontrolowaniem. Porozmawiacie także o tworzeniu projektów i co z nimi później robić (wystawy, self-publishing, magazyny tradycyjne oraz online, konkursy, itp).

 

Miejsce

Warsztaty odbędą się w gościnnych wnętrzach nowego miejsca na mapie miasta – LUBLOV to niezwykła galeria, sklep i miejsce spotkań, stworzone z miłości do Lublina. Adres: ul. Królewska 13 – zobacz na mapie.

 

ZGŁOSZENIA

W celu zgłoszenia bardzo prosimy o przesłanie na adres warsztaty@kulbowski.com podstawowych informacji:

  • imię i nazwisko
  • wiek
  • numer telefonu
  • 10-20 zdjęć ulicznych
  • oraz adres strony www / portfolio.

Przy zgłoszeniu i wpłacie do 22 lipca 24 lipca, koszt warsztatów to 390zł od osoby. Po tym terminie obowiązuje pełna cena: 450zł.

Zgłoszenia oraz płatności przyjmujemy do 5 sierpnia (włącznie). Tego samego dnia uczestnicy otrzymają potwierdzenie oraz dodatkowe szczegóły dotyczące warsztatów.

Aby zgłosić udział w warsztatach, lub w razie pytań, prosimy o kontakt na warsztaty@kulbowski.com lub o skorzystanie z poniższego formularza kontaktowego.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

 

Informacje dodatkowe

Godziny zakończenia są elastyczne i nasze spotkania mogą trwać dłużej. W sobotę uczestnicy mogą pracować również całkiem indywidualnie oraz w innych godzinach, jest to możliwe (wg własnych preferencji).

Każdy z uczestników otrzyma z wyprzedzeniem zestaw materiałów i instrukcji, które pomogą przygotować się do Warsztatów.

Nie ma wymagań technicznych uczestnictwa w warsztatach, ale jeśli chcesz w sobotę pracować z aparatem analogowym, musisz zatroszczyć się o wywołanie filmu i skan/odbitki we własnym zakresie. Nie jest wymagany też określony poziom zaawansowania, ale bardzo ważne jest, aby uczestnicy byli w stanie SPRAWNIE posługiwać się swoim aparatem i mieli już na koncie choćby przelotne spotkania z fotografią uliczną. W tym celu prosimy każdą zainteresowaną udziałem osobę o przesłanie zestawu swoich 10-20 fotografii z tego gatunku. Wysoka jakość zdjęć nie jest warunkiem zakwalifikowania się, ale pomoże wstępnie ustalić Wasze pola zainteresowań i zróżnicować poziom zaawansowania całej grupy.

Zapraszamy!

 

Un-Posed

 

LUBLOV