Menu
menu

Warsztaty fotografii ulicznej

12–14.08.2016 @ LUBLOV, ul. Królewska 13, Lublin

 

Aktualizacja: zostały tylko dwa wolne miejsca – zapraszamy i przypominamy, że zgłoszenia przyjmujemy tylko do 5 sierpnia!

 

Opis

Zapraszamy na autorskie warsztaty, prowadzone przez Tomasza Kulbowskiego, w weekend 12-14.08.2016 w Lublinie. Będzie to kreatywne spotkanie, podczas którego Tomasz podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat fotografii ulicznej, a także praktyczną wiedzą. Tomasz zajmuje się fotografią uliczną od około 10 lat. Od tego czasu rzadko wychodzi z domu bez aparatu. Wierzy w wartość autorskiej dokumentacji rzeczywistości i rozwijanie osobistej, kreatywnej percepcji oraz wrażliwości wizualnej poprzez fotografię uliczną. Tomasz od zajmuje się promocją fotografii ulicznej i dokumentalnej, poprzez własną twórzczość, projekt Eastreet, a także poprzez warsztaty prowadzone w Polsce i poza granicami, z różnymi grupami, samodzielnie oraz wspólnie z innymi prowadzącymi (m.in. w kooperacji z WorkshopX). Obecnie realizowaną formułę doskonalił na ostatnich warsztatach w Mołdawii, Chorwacji oraz Tajlandii i uważa ją za najbardziej kompletną i efektywną.

Ze względu na niezbędny bliski kontakt z uczestnikami, warsztaty prowadzone będą w małej grupie (maksymalnie 6 osób). Odbędą się w gościnnych wnętrzach udostępnionych przez LUBLOV, w samym sercu Lublina. Do dyspozycji będzie WiFi, laptop, projektor, kawa, herbata, woda. W ten weekend odbywać się będzie w lublinie coroczny Jarmark Jagielloński, więc ulice będą tętnić życiem i z pewnością nie zabraknie okazji do praktyki fotografii ulicznej. Tomasz pochodzi z Lublina, mieszkał i fotografował w wielu miejscach na świecie, ale do dziś uważa Lublin za jedną z najciekawszych lokalizacji i jednocześnie niemałe wyzwanie dla fotografa ulicznego.

Zobacz zdjęcia Tomasz Kulbowskiego z Lublina

 

Program

Warsztaty są podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. Poniżej ramowy plan:

Piątek 12 sierpnia, godz. 17-21
Wprowadzenie. Opowiem o moim podejściu do fotografii ulicznej oraz jaka są jej historia, ramy i popularne definicje, a także mity i niejasności z nią związane. Zaprezentuję i omówię fotografie moich mistrzów (mniej) oraz moje własne (więcej). Opowiem dokładnie o moich metodach pracy, procesie twórczym, podejściu do ludzi, spojrzeniu na przestrzeń publiczną, roli instynktu i przypadku. Przedstawię też techniki i omówię praktyczne aspekty fotografii ulicznej, przygotowując Was części plenerowej. W skrócie – postaram się dać Wam możliwie wiele przydatnych porad, które spożytkujecie następnego dnia. Pierwsze spotkanie zakończymy przeglądem Waszych zdjęć i omówieniem zadań oraz planu na sobotę.

Sobota 13 sierpnia, godz. 13-19
Praktyka. Czyli plenerowa, praktyczna część warsztatów. Nie będzie to typowy “photo walk”, Tomasz nie będę Was zachęcał do powielania tego co sam robi. Przeciwnie – uczestnicy będą fotografować indywidualnie, szukać własnych pomysłów i na bieżąco omawiać postępy oraz ewentualne problemy z prowadzącym. Warsztaty prowadzone będą w centrum Lublina, Tomasz pokaże Wam miejsca, które mają szczególny potencjał, spróbujecie też ograć w jakiś sposób te mniej ciekawe, mogące stanowić większe wyzwanie. Wspólnie postaracie się praktycznie zweryfikować omawiane wcześniej teoretyczne zagadnienia. Ten dzień jest kluczowy – Wasze fotografie i doświadczenia z tego dnia będą podstawą do dalszej wspólnej pracy w niedzielę! Dodatkowo, dla zainteresowanych, tego dnia, Tomasz będzie dostępny na sesje 1:1 (przegląd portfolio, foto edycja, itp).

Niedziela, 14 sierpnia, godz. 12-18
Weryfikacja. Tego dnia Tomasz omówi fotografie z poprzedniego dnia oraz Wasze doświadczenia, problemy, spostrzeżenia. Przeanalizowane zostaną Wasze zdjęcia, wspólnie zastanowicie się jakie są ich mocne strony oraz co (i jak) można poprawić w przyszłości. Spróbujecie też dokonać trudnej sztuki foto edycji Waszych materiałów, zastanowicie się nad narracją w fotografii ulicznej i jej kontrolowaniem. Porozmawiacie także o tworzeniu projektów i co z nimi później robić (wystawy, self-publishing, magazyny tradycyjne oraz online, konkursy, itp).

 

Miejsce

Warsztaty odbędą się w gościnnych wnętrzach nowego miejsca na mapie miasta – LUBLOV to niezwykła galeria, sklep i miejsce spotkań, stworzone z miłości do Lublina. Adres: ul. Królewska 13 – zobacz na mapie.

 

ZGŁOSZENIA

W celu zgłoszenia bardzo prosimy o przesłanie na adres warsztaty@kulbowski.com podstawowych informacji:

  • imię i nazwisko
  • wiek
  • numer telefonu
  • 10-20 zdjęć ulicznych
  • oraz adres strony www / portfolio.

Przy zgłoszeniu i wpłacie do 22 lipca 24 lipca, koszt warsztatów to 390zł od osoby. Po tym terminie obowiązuje pełna cena: 450zł.

Zgłoszenia oraz płatności przyjmujemy do 5 sierpnia (włącznie). Tego samego dnia uczestnicy otrzymają potwierdzenie oraz dodatkowe szczegóły dotyczące warsztatów.

Aby zgłosić udział w warsztatach, lub w razie pytań, prosimy o kontakt na warsztaty@kulbowski.com lub o skorzystanie z poniższego formularza kontaktowego.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

 

Informacje dodatkowe

Godziny zakończenia są elastyczne i nasze spotkania mogą trwać dłużej. W sobotę uczestnicy mogą pracować również całkiem indywidualnie oraz w innych godzinach, jest to możliwe (wg własnych preferencji).

Każdy z uczestników otrzyma z wyprzedzeniem zestaw materiałów i instrukcji, które pomogą przygotować się do Warsztatów.

Nie ma wymagań technicznych uczestnictwa w warsztatach, ale jeśli chcesz w sobotę pracować z aparatem analogowym, musisz zatroszczyć się o wywołanie filmu i skan/odbitki we własnym zakresie. Nie jest wymagany też określony poziom zaawansowania, ale bardzo ważne jest, aby uczestnicy byli w stanie SPRAWNIE posługiwać się swoim aparatem i mieli już na koncie choćby przelotne spotkania z fotografią uliczną. W tym celu prosimy każdą zainteresowaną udziałem osobę o przesłanie zestawu swoich 10-20 fotografii z tego gatunku. Wysoka jakość zdjęć nie jest warunkiem zakwalifikowania się, ale pomoże wstępnie ustalić Wasze pola zainteresowań i zróżnicować poziom zaawansowania całej grupy.

Zapraszamy!

 

Un-Posed

 

LUBLOV

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.